Romanların sosyo-ekonomik ve kültürel sorunlarının olduğunun farkındayız, Trakya Kalkınma Ajansı, çalışmalar, işbirliği, kültürel, sorunlar, Trakya


Trakya roman çalıştayı yapılacak

- Trakya Roman Platformu'na üye roman dernekleri Trakya Kalkınma Ajansı ev sahipliğinde Tekirdağ'da bir araya gelerek yapılacak Roman Çalıştayı hakkında planlama yaptı.

Trakya'daki Romanların yaşadıkları sorunlar ve bu sorunlara yönelik neler yapılabileceğine ilişkin değerlendirmelerin yapıldığı toplantıda romanların sorunlarına değinen Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin, toplumsal ayrımı ortadan kaldırmak için çalışmalar yürüttüklerini belirterek 'Trakya Kalkınma Ajansı olarak bölgemizdeki sorunlara işbirliği halinde çözümler geliştirmeye çalışıyoruz. Romanların sosyo-ekonomik ve kültürel sorunlarının olduğunun farkındayız. Bugün bir araya gelerek romanların sorunlarının çözümü için önemli bir başlangıç yapmış bulunuyoruz. İlk aşamada büyük değişimler yapamasak da bir kişiyi bile kazanmış olmak bizler için büyük bir adım olacak. Atılacak adımları sizler sahiplendiğiniz takdirde değişimin önündeki tüm engeller ortadan kalkmış olacak' dedi.

Genel Sekreter Şahin'in ardından Trakya Roman Dernekleri adına konuşma yapan Erdinç Çekiç, Trakya Bölgesi'nde yaşayan romanlara ilişkin herhangi bir mevcut durum analizinin olmadığını, bu verilere sahip olmadan da sorunların çözümüne nereden başlanacağının bilinemediğini belirtti.

Toplantı, 2015 yılında yapılması planlanan Trakya Roman Çalıştayı için yapılacak çalışmalar ve görev dağılımının belirlenmesiyle sona erdi.

‹‹ Önceki yazı

Duvar delen soyguncular istanbul'da yakalandı

Sonraki yazı ››

RTE Üniversitesi ve KYK Yurtlarında kalan gençlere fiyatsız