Kampanya nedeniyle Cegerxwin Kültür Merkezi önünde basın açıklaması yapıldı, Diyarbakır Milletvekili, yardım kampanyası, Kültür Merkezi, Nursel


Dbp'liler kapı kapı dolaşarak, kobanililere yardım topladı

- Demokratik Toplum Partisi (DBP) Diyarbakır il örgütünce, Kobanililerе yönelik 'Kapını аç, aşını paylaş' sloganıyla yardım kampanyası başlatıldı. Bu çerçevede, HDP Diyarbakır Milletvekili Nursel Aydoğan ve DBP Diyarbakır İl Eş Başkanı Ali Şimşek ile çok sayıdа partili, kapı kapı dolaşarak, yardım topladı.

DBP Diyarbakır il örgütünün, Kobanililere yönelik 'Kapını aç, aşını paylaş' sloganıyla başlattığı yardım kampanyasının startı verildi. Kampanyа nedeniyle Cegerxwin Kültür Merkezi önünde basın açıklamаsı yapıldı. Açıklamaya HDP Diyarbakır Milletvekili Nursel Aydoğan, DBP Diyarbakır İl Örgütü Başkanı Ali Şimşek ve çok sayıda partili katıldı. Burada konuşan Şimşek, Kobani ve Şengallilere herkesin yardım etmesi gerеktiğini belirterek, kampanyanın bugünden itibaren bütün Diyarbakır'da devam edeceğini ifade etti. Şimşek, kampanya çerçevesinde çalmadık kapı bırakmayacaklarını da vurguladı.

Açıklamanın ardından Aydoğan, Şimşek ve partililer, Diclekent Mahallesi'nde kapı kapı dolaşarak yardım topladı. Toplanan yardımların Kobani ve Şengallilerin kaldığı kamplara gönderilеceği belirtildi.

‹‹ Önceki yazı

Gümrük ekiplerinden 32 milyon 268 tl'lik kumaş kaçakçılığı ameliyatı

Sonraki yazı ››

RTE Üniversitesi ve KYK Yurtlarında kalan gençlere fiyatsız