22 Ekim 2014 Çarşamba2013 diyanet yeterlilik sınavı sonuçları ne zaman 2013 yeterlilik yorumları yap

2013 diyanet yeterlilik sınavı sonuçları ne zaman açıklandı mı diyanet, 2013 diyanet yeterlilik sınavı sonuçları ne zaman, 2013 diyanet yeterlilik sınavı, 2013 yeterlilik sınavı sonuçları

27 Ağustos 2013 Salı 20:18
2013 diyanet yeterlilik sınavı sonuçları ne zaman 2013 yeterlilik yorumları yap


2013 diyanet yeterlilik sınavı sonuçları ne zaman açıklandı mı diyanet, 2013 diyanet yeterlilik sınavı sonuçları ne zaman, 2013 diyanet yeterlilik sınavı, 2013 yeterlilik sınavı sonuçları

2013 diyanet yeterlilik sınavı 17 Mart tarihinde yapılmıştı. Yapılan sınavdan çıkan tüm herkes sorular konusunda şikayetçi olmak ile birlikte uzun süre bir tartışma yapılmıştır. Sınavdan 3 gün sonra soru ve cevaplar yayınlandı ver adaylar ortalama puanlarını öğrenebildiler.

2013 yeterlilik sınavı sonuçları henüz net olarak açıklanmasa da adayların sınavın zorluğundan dolayı diyanete karşı oldukça tepkili olmaktalar. Diyanet ise bu yorumlara karşı net bir açıklama yapmamak ile beraber sitesi üzerinden genel bildirim yayınlamıştır. Yapılan bildirimde sonuçlar ilgili ve diğer ayrıntılar ile ilgili detaylı bilgi adaylar için yazılmış olmaktadır. 2013 diyanet yeterlilik sınavına giren adayların bu bölümü detaylı bir şekilde okumaları kendi yararlarına olacaktır. Diyanet tarafından yapılan bildirim şu şekilde olmaktadır.

KONU: 2013 Yeterlik Sınavı ve MBSTS Bilgilendirme Duyurusu

Yeterlik ve Mesleki Bilgiler Seviye Tespit(MBSTS) Sınavları Başkanlığımız ile Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü arasında imzalanan protokol çerçevesinde Milli Eğitim Bakanlığına yaptırılmıştır. Sınav tarihi 45gün önce Başkanlığımız internet sitesinde ilan edilmiştir. Sınav duyurusunda, sınavın tarihi, başvuru ile ilgili takip edilmesi gerekli işlemler, sınav konuları ve soruların sorulacağı kaynak eserler, sınavın şekli, sınav sorularını değerlendirmede takip edilecek esaslar, sorulara yapılacak itirazlarda izlenecek adımlar ve itiraz sürelerine yer verilmiştir.

Sınav soruları, Başkanlığımızda uzman kimselerce sınav duyurusunda ilan edilen kaynaklar ve yönetmelikle belirlenen konulardan hazırlanmış, cevabı kaynaklarda bulunmayan herhangi bir soruya sınavda yer verilmemiştir.

Başkanlığımızca, din hizmetlerinde görev alacak adayların, vatandaşlarımızın dini konulardaki sorularına ve taleplerine cevap verebilecek; Kur'an, mihrap, minber ve cami hizmetlerinin gerekli kıldığı Kur'an-ı Kerim ve Sünnet-i Nebeviyye başta olmak üzere dini konularda asgari bilgi birikimine sahip nitelikte olması aranmaktadır. Bu doğrultuda, Başkanlığımızca söz konusu sınavların, adayın dini konuları anlama, kavrama ve bu konulardaki muhakeme yeteneğini ve talep edilen görevin gerektirdiği ehliyet ve liyakati ölçücü içerikte olmasına özen gösterilmektedir.

Ayrıca, sınavın hizmetin gerektirdiği mesleki yeterlik yanında adayların bilgi birikimi düzeylerini ölçmeye ve mesleki yeterlik bakımından en yetkin adayları istihdam edebilmeye imkan verecek içerikte ve seviyede olması, Başkanlığımız hizmet standartlarının yükselmesine katkı sağlayacaktır.

Sınav duyurusunda ilan edildiği şekilde adaylar sınav sorularına ilişkin itirazlarını, soru ve cevap anahtarının yayımlanmasından itibaren en geç 3 (üç) işgünü içerisinde Diyanet İşleri Başkanlığına yapabilmektedir. Sınav sorularına ilişkin itirazlar Başkanlığımızca değerlendirilerek 10 (on) işgünü içerisinde adaya bilgi verilecektir. Değerlendirme sırasında hatalı soru/sorular çıkması durumunda hatalı bulunan soru/sorular adaylar lehine doğru kabul edilecektir.

2013 Yeterlik ve Mesleki Bilgiler Seviye Tespit(MBSTS) sınav süreci, ilgili mevzuat çerçevesinde, Milli Eğitim Bakanlığı ve Başkanlığımız arasında imzalanan protokolde belirlenen esaslara ve sınav takvimine uygun olarak işlemektedir.

İlgililere duyurulur.

D.İ.B.İNSAN KAYNAKLARI GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

YORUM YAZ

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

   Yorumlar
   Toplam 41 yorum mevcut

  • gökhan 1 yıl önce yorumlandı

   sorulara itiraz 3 gün tatil girdi nasıl olacak

  • gökhan @salih çelik 1 yıl önce yorumlandı

   el tevvab el ğafur ismleri için ben de yanlış olduğunu düşünüyorum. cinlerle de ilgili değil mi ki

  • şahide urtekin 1 yıl önce yorumlandı

   arkadaşlar teravih namazı revatiblerdenmiş ne garip oysa ramazanın sünnetidir itiraz edelim.

  • şahide urtekin 1 yıl önce yorumlandı

   arkadaşlar teravih namazı revatiblerdenmiş ne garip oysa ramazanın sünnetidir itiraz edelim.

  • şahide urtekin 1 yıl önce yorumlandı

   arkadaşlar teravih namazı revatiblerdenmiş ne garip oysa ramazanın sünnetidir itiraz edelim.

  TÜM YORUMLAR
  SON DAKİKA
  ARŞİV