31 Ekim 2014 Cuma2014 pmyo kontenjanı PYMO Sınav sonuçları polis okulu sonuçları ne zaman sonuçları

2014 yılı PMYO sınavı giriş yerleri osym başkanlığı tarafından osym.gov.tr adresinden yayınlandı.

18 Temmuz 2014 Cuma 01:21
2014 pmyo kontenjanı PYMO Sınav sonuçları polis okulu sonuçları ne zaman sonuçları


Polis olmak için ne yapmak gerekli soruları giderek artmaktadır. PMYO dan gün içerisinde ayrıntılı bir açıklanma beklenmektedir. Ancak şu an için bilinen şartlar öncelik ile YGS de herhangi bir bölümden 250 puan yapmak olmaktadır. Bu barajı geçen her aday başvurma hakkına sahip olmaktadır. Bunun haricinde bazı sağlık koşulları da bulunmaktadır. Bu konu da gün içerisinde sizlere ulaştırılacaktır. Ancak şu an için resmi bir açıklama gelmiş bulunmamaktadır.

PMYO, 2014 YGS Baraj Puanları 2014 PMYO Giriş kontenjanı, PMYO Polislik için YGS en az kaç puan almak gerekli pmyo.pa.edu.tr?

PMYO Bayburt Polis Meslek Yüksek Okulu Müdürü Tahsin Demir, Belediye Başkanı Hacı Ali Polat'a veda ziyaretinde bulundu

PMYO Ziyareti sırasında Demir'e Bayburt PMYOMüdür Yardımcısı Hasan Kahraman, Eğitim ޞube Müdürü Mustafa Akdam, Bayburt PMYO okutmanı Mutlu Adak da eşlik etti.

2014 yılı PMYO sınavı giriş yerleri osym başkanlığı tarafından osym.gov.tr adresinden yayınlandı.

2014 PMYO İLJİN YAPILAN DUYURU OSYM TARAFINDAN ޞÖYLEDİR

2014-PMYO, 30 Haziran 2013 tarihinde yapılacaktır. Sınava başvuran adayların, sınavlara girecekleri bina/salonlara atanma işlemleri tamamlanmıştır.

Adaylar, sınava girecekleri yer bilgisini gösteren Sınava Giriş Belgelerini T.C. Kimlik Numaraları ve aday şifreleri ile ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden edineceklerdir. Belgenin üzerinde adayın sınava gireceği merkez, bina, salon bilgileri ile adayın fotoğrafı bulunacaktır. Belge üzerinde adayın fotoğrafı bulunması zorunludur. Adaylar, bu belgelerinin yazıcıdan dökümünü edinirken belge üzerinde fotoğraf olmasına özen göstermelidirler. Adaylar internetten edinecekleri bu belgelerinin renkli ya da siyah-beyaz çıktılarını sınav günü yanlarında bulundurmak zorundadır. Belgenin ön ve arka yüzünde ÖSYM'nin belirlediği bilgiler dışında herhangi bir yazı, resim, işaret vb. bulunmamalıdır. Sınava Giriş Belgesi'ni (fotoğraf görünür bir şekilde) yanında bulundurmayan adaylar sınava alınmayacaktır. Kimlik ve güvenlik kontrolleri ile salona giriş işlemlerinin zamanında yapılabilmesi için, adayların sınava girecekleri binanın kapısında sınavın başlama saatinden en az 1 saat önce hazır bulunmaları zorunludur. Adayların sınava girecekleri binayı sınav gününden önce görmeleri yararlarına olacaktır. Adaylara Sınava Giriş Belgesi gönderilmeyecektir.

Adayların sınava girebilmeleri için Sınava Giriş Belgesinden başka fotoğraflı ve onaylı özel kimlik belgelerini de yanlarında bulundurmaları zorunludur. Nüfus cüzdanı, pasaport, zorunlu askerlik görevini ifa eden er/erbaşlar ile askerǃ® öğrenciler için askerǃ® kimlik belgesi (Bu özel durum, muvazzaf askerler için geçerli değildir.), Türk vatandaşlığından izin ile ayrılanlar ve bunların kanuni mirasçılarına ait Pembe/Mavi Kartlar özel kimlik belgesi olarak kabul edilir. Bunların dışındaki, sürücü belgesi, meslek kimlik kartları vb. diğer tüm belgeler sınava giriş için geçerli belgeler olarak kabul edilmeyecektir. Nüfus cüzdanında soğuk damga basılı olmalı, adayın güncel bir fotoğrafı ve T.C. Kimlik Numarası bulunmalı, pasaportun süresi geçerli olmalıdır. Üzerinde soğuk damga, güncel bir fotoğraf veya T.C. Kimlik Numarası bulunmayan nüfus cüzdanları ile geçerlilik süresi bitmiş pasaport kabul edilmeyecektir. Bu belgelerini eksiksiz olarak yanında bulundurmayan bir aday mazereti ne olursa olsun sınava alınmayacak; sınava alınsa bile sınavı geçersiz sayılacaktır.

Nüfus cüzdanı olmayan veya nüfus cüzdanında T.C. Kimlik Numarası, soğuk damga veya fotoğrafı bulunmayan adayların, kimlik belgesi nedeniyle sınavda bir hak kaybına uğramamaları, mağduriyet yaşamamaları için sınav kurallarına uygun kimlik belgelerini edinerek sınava girmeleri gerekmektedir.

Adaylara ve kamuoyuna duyurulur.

ÖSYM BAޞKANLIОI

YORUM YAZ

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

   Yorumlar
   Toplam 4 yorum mevcut

  • kaan 4 ay önce yorumlandı

   siz sanki polislikden ne anlarsınız millet giremesin ben gireyim diye puanınınyüksek olmasını istiyorsunuz ama şunu unutmayın açıkgözlülükte bir işe yarama

  • ber'ke 7 ay önce yorumlandı

   ne yani 100 puan alanda 300 - 350 puan alanda girsin mi ? bnce bu kadar kolay olmamalı...

  • ber'ke 7 ay önce yorumlandı

   ne yani 100 puan alanda 300 - 350 puan alanda girsin mi ? bnce bu kadar kolay olmamalı...

  • derya akgun 7 ay önce yorumlandı

   polısgn guanı cok dusumuş boyle guzel meslegn puanı daha yuksek olması lazm

  SON DAKİKA
  ARŞİV