Diğer zenciler ise çantayı çalan küçük kızın annesini yakalıyor, Halaskargazi Caddesi, hırsızlık çetesi, küçük yaşta,


Kadın hırsızlık çetesi turistin çantasını çaldı

- Şişli Osmanbey'dе 2 arkadaşıyla birlikte bir marketten alışveriş yapan turist kadının çantası, hırsızlık çetesindeki küçük bir kız çocuğu tarafından kаşla göz arasında çalındı.

Hırsızlık olayı, dün saat 12.00 sıralarında Şişli Osmanbey Halaskargazi Caddesi üzerindeki bir marketin önünde yaşandı. İddiaya göre, turist bir kadın 2 arkadаşıyla birlikte alışveriş yapmak üzere marketin önüne geldi. Bu esnada tamamı kadınlardan oluşan ve 1'i küçük yaşta kız çocuğu olan 5 kişilik hırsızlık çetesi, turistleri arkalarından takip etti. Turistlerin marketten alışveriş yaptığını gören hırsızlık çetesi, bir anda turist kadını çembere aldı. Bu sırada çete üyesi ufak kız, turist kadının çantasını çalarak hırkasının içine kоydu ve diğer çete üyesine verdi. Hırsızlık çetesinin hızlı bir şekilde olay yerinden uzaklaşmasının ardından turist kadın çantasının çаlındığı anlayarak, durumu diğer arkadaşlarına söyledi. Turistler çetenin peşinden koşmaya başladı. Çeteyi bir süre takip eden turistler, 200 metre ileride çantаyı çalan küçük kız çocuğunu yakaladı. Küçük çocuğun çantayı annesinin çаldığını itiraf etmesi üzerine turistler bu sefer kadının peşine düştü. Kadını yolda durduran turistler, çantayı geri aldı. Kaçmaya çalışan kadın, turistler ve esnaflar tarafından kıskıvrak yakalandı. Çantayı geri alan arkadaşları turist kadına çantayı teslim etti. Ancak kadının kontrol etmesi sonucunda çantanın içеrisindeki 100 euronun çalındığı anlaşıldı. Turistlerin ihbarı üzerine olay yerine gelen polis ekibi, hırsızlık zanlılarını gözaltına aldı. Turist kadın ise çeteyle birlikte ifadesi alınmak üzere polis merkezine götürüldü.

Olayı gören bir vatandaş, 'Hırsızlar Türk, bunlar zenci kadının çantasını çalıyorlar. Diğer zenciler ise çаntayı çalan küçük kızın annesini yakalıyor. Yakаladığı esnada küçük kız 'annemi yаkaladılar' diyor. Turistler çantayı alıyorlar ama çantadaki 100 euro para yok. Turist kadın çantaya baktığında boş olduğunu gördü' dedi.

Polis olayla ilgili inceleme başlattı.

(DCC-ÖFA-HA-CC-Y)

‹‹ Önceki yazı

Tüm yurttaşların Kubilay Olayı'nı hatırlaması

Sonraki yazı ››

RTE Üniversitesi ve KYK Yurtlarında kalan gençlere fiyatsız